Osud Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Nejdku byl koncem roku 2010 nejistý. Město i vedení školy jednalo s Karlovarským krajem a studenti se obávali o další osud školy. Do situace se vložil i krajský zastupitel a senátor Jan Horník, podle kterého byly některé kroky Karlovarského kraje přinejmenším nešťastné.
„Navštívil jsem už školy v Lokti, Chodově a Nejdku. Všechny tyto školy fungují dobře, jsou navíc schopné i ušetřit peníze na drobnou údržbu. Společně se senátorem Čáslavou jsem podepsal petici proti zrušení školy v Chodově a stejně bych podpořil i nejdeckou,“ uvedl Jan Horník. „Informace, které jsme získali od kraje, nehledí na všechny aspekty a varianta zrušení menších škol a ponechání velkých „vzdělávacích kombinátů“ je podle mě necitelná a ne úplně šťastná, kulantně řečeno,“ dodal.
Jednání se senátorem Horníkem dalo naději na zachování střední školy i vedení města Nejdek. „Poprvé se s námi někdo bavil, nechal si vysvětlovat témata a nenechal nás jen se vypovídat,“ uvedla Iveta Drobná, místostarostka Nejdku.
Jan Horník se obdobně zabýval i návrhem Karlovarského kraje na omezení „prim“ v Gymnáziu Ostrov, kdy měli být nadále přijímáni pouze uchazeči do jedné, místo dvou dosavadních prvních tříd. Nesouhlasil s tím zejména proto, že Gymnázium Ostrov dlouhodobě dosahuje velmi dobrých výsledků a něco, co dobře funguje, by se nemělo politickou mocí jakkoliv omezovat. S podporou dalších členů Zastupitelstva Karlovarského kraje se podařilo všechny výše uvedené hrozby pro krajské střední školství odvrátit.