Zastupitel Karlovarského kraje

Jan Horník

Jan Horník byl poprvé zvolen zastupitelem Karlovarského kraje v roce 2000 a od té doby je jím již skoro 16 let. V kraji se Jan Horník dlouhodobě zasazuje zejména o transparentní a koncepční řešení rozvoje zdravotnictví, školství, cestovního ruchu a lázeňství. Přestože mimo posledního období byl vždy opozičním zastupitelem, tak se na jedné straně snažil prosazovat konstruktivní názory a řešení, ale na straně druhé se snažil rozkrývat mnohdy složité spletence chapadel různých zájmových skupin.

Ve své krajské pozici řadového zastupitele dlouhodobě bojuje proti některým rozhodnutím, jež v sobě skrývají tu menší, tu větší korupční nádech. Krajským evergreenem bylo nekoncepční provozování a správa krajských nemocnic v Karlových Varech, Sokolovu a Chebu. V podstatě obřím problémem bylo konání některých karlovarských a ústeckých zastupitelů, což skončilo několikrát u soudu, který už i pravomocně rozhodnul. Bohužel přes veškeré předešlé snahy části krajské opozice o zjednání nápravy nebyly nikdy koalice složené z ODS + ČSSD nebo ČSSD + KSČM ochotny se touto problematikou zabývat, ba naopak kritika byla bagatelizována a její aktéři označováni až za nepřátele Karlovarského kraje. Více lze najít třeba v článku Horník: Kraj se chová zbaběle a nečestně, 06.09.2012.

Po více než 14 letech v opozici a po rozpadu koalice komunistů a sociálních demokratů, která kraji vládla od října 2012 do února 2015, se Jan Horník spolu se svými kolegy z kandidátní listiny Starostové (3 osoby) a TOP09 (1 osoba) stal poprvé členem koalice, která spravuje Karlovarský kraj. Pro své kolegy zajišťuje zejména legislativní podporu, včasný přenos informací z Parlamentu ČR a zprostředkování užitečných kontaktů.

Krajským zastupitelstvem byl jmenován do funkce

  • Výbor Regionální rady ROP Severozápad - ČLEN

Aktuálně

Co se mi v politice podařilo

Z pozice senátora prosazuji a bráním zájmy Karlovarského regionu pečlivým hlídáním navrhovaných změn v jednotlivých zákonech, tak aby tyto respektovaly potřeby tohoto regionu a nepoškozovaly jej.